Vidím a spoznám - Dinosaury

Dnes vám prinášam ďalšiu recenziu, tentokrát na detskú encyklopédiu Vidím a spoznám - Dinosaury, ktorú mi darovalo vydavateľstvo FRAGMENT.

 Anotácia: Vráť sa v čase o milióny rokov späť, do obdobia, keď na Zemi vládli dinosaury!
- Zisti viac o mierumilovných bylinožravých obroch z obdobia jury aj o desivom mäsožravcovi Tyranosaurovi.
- Žasni nad hrôzostrašnými svorkami Velociraptorov s pazúrmi ostrými ako nože.
- Vydaj sa za čriedami Hadrosaurov s čudesnými hrebeňmi na hlavách.
Otestuj si svoje vedomosti v kvízoch a hrách a uži si skvelú zábavu!


V čom je táto kniha iná ako ostatné, ktoré doposiaľ prešli mojimi rukami?
No, je hlavne iná v tom, že táto kniha má pomerne dosť kvízových otázok a dokonca na jednej dvojstrane je spoločenská hra. Vôbec neviem či to využijem ale je to hlavne detská encyklopédia, takže áno chválim. Hravá forma učenia je tá najlepšia. Ak si však vezmem knihu ako celok, nie je to bohužiaľ žiaden zázrak. Jej výhodou je, že je tenšia a tým pádom i lacnejšia. Písmo v knihe je väčšie, takže je vhodná pre tých menších milovníkov dinosaurov. Čo sa týka informácií, tak sú tam tie bežné základy, ktoré nájdete v každej knihe o dinosauroch. Ja osobne si vážim každú knihu o dinosauroch, starú, novú, darovanú, je mi to jedno. Len neviem ako by to brali trošku staršie deti. Celkový vzhľad knihy nie je až tak pekný. Celé to pôsobí, že rôzne obrázky dinosaurov prilepili na dáke pozadie krajiny. Vyzerá to odfláknuto. Naopak, vždy ocením dáke doplnkové informácie k danej téme a tie táto kniha obsahuje.

Ja osobne pri tejto knihe zažívam kúsok nostalgie nakoľko obsahuje zopár obrázkov z veľmi starej knihy o dinosauroch, ktorú som ako malá vlastnila. O knižku som bohužiaľ prišla nevysvetliteľným spôsobom (zrejme úradovali rodičia).

Ak si to mám celkovo zhrnúť, dákemu malému bratovi kniha postačí, náročnejším deťom a starším zrejme už nie. Oceňujem však kvízy v tejto hre, tie boli spracované pekne. Ide však o druhé vydanie knihy, čiže by som čakala skôr dáky lepší update.

Informácie o knihe:
Pôvodný názov: Eye Wonder: Dinosaurs
Autor: Sarah Walker,  Samantha Gray
Počet strán: 56
Väzba: pevná
Rok vydania: 2015
Vydalo: Fragment
Bežná cena: 7,99 €

Hodnotenie:

 

2 komentárov

ja som kedysi ako menšia mala (a aj vlastne stále mám) tiež nejakú encyklopédiu o dinosauroch a veľmi veľakrát som ju čítala :D milujem dinosaury ♥

Reply

Zverejnenie komentára

♥ Keep calm, stay kawaii and leave comment ♥