Star Wars: Absolutely Everything You Need to Know

Momentálne si idem napraviť všetky recenzné resty a začnem knihou Star Wars - Absolútne všetko čo potrebujete vedieť aby ste už mali odo mňa konečne pokoj a neboli ste všetci tak prestárworsovaní.Recenzný výtlačok mi ako inak poskytlo vydavateľstvo ALBATROSMEDIA, ktorým sa aj ospravedlňujem za také dlhé zdržanie recenzie.

Anotácia: Kniha, ktorá ťa detailne prevedie svetom Hviezdnych vojen. Predstaví ti jednotlivé postavy, planetárne systémy, lode i vesmírne stanice, príšery, droidov a veľa ďalšieho. Zodpovie ti aj také otázky, ako napríklad, kto čistí podlahu na Hviezde smrti, koľko droidov nesie jedna bojová loď Obchodnej federácie, akú prezývku dostal mladý Luke Skywalker na Tatooine alebo kde Jabba Hutt drží žaby, ktoré tak rád je. 

Kniha obsahuje naozaj veľmi ale veľmi veľa zaujímavostí a informácií, o ktorých som ani ja ako SW fanúšik doteraz nevedela. Takže určite odporúčam každému milovníkovi Star Wars sveta. Celá kniha je vo forme akejsi encyklopédie a má naozaj veľa obrázkov, veľké písmená atď. takže ju radím skôr medzi detské knihy. Mňa to však od prečítania knihy vôbec neodradilo a niekedy je fajn prečítať niečo čo je nenáročné a tak trochu pri tej knihe vypnete a vrátite sa do detských čias.

No, a keďže je kniha skôr určená deťom, nechýba tu veľa informácií z animovaných SW seriálov. To znamená, že ľudia, vrátane mňa, čo plánujú si animáky pozrieť, musím upozorniť na to, že tým pádom kniha obsahuje naozaj veľa spoilerov. Akože vážne veľmi veľa.

Každopádne, kniha má veľmi pekný vzhľad, je radosť v nej listovať a má naozaj zaujímavý obsah. Samozrejme, nie je to kniha pre každého, človek čo sa nikdy o SW nezaujímal si ju samozrejme nekúpi. Pokiaľ si myslíte, že viete naozaj o Star Wars všetko, skúste si túto knihu riadne preštudovať. Možno uznáte porážku a priznáte, že toto ste doteraz netušili.

 

Informácie o knihe:
Originálny názov: Star Wars: Absolutely Everything You Need to Know
Počet strán: 200
Väzba: tvrdá
Rok vydania: 2015
Vydalo: Albatrosmedia
Bežná cena: 15,49 €Hodnotenie:


Zverejnenie komentára

♥ Keep calm, stay kawaii and leave comment ♥