Serafína - Skrytá tvárPre všetkých milovníkov drakov tu mám ďalšiu fantasy knihu s týmito krásnymi tvormi. Ide síce o trošku staršiu knihu ale nie je tomu dávno čo vyšlo pokračovanie, takže by bolo fajn predstaviť najskôr prvý diel. Knihu na recenziu mi poskytlo vydavateľstvo FRAGMENT. Ďakujem. Klasicky začnem anotáciou aby ste boli v obraze, a potom môžeme ísť na názory a pocity z knihy.

Anotácia: Ani štyri desaťročia udržiavaného mieru nepomohli ľuďom a drakom kráľovstva Gored k prehlbovaniu vzájomnej dôvery. Draci, schopní brať na seba ľudskú podobu, sa ako vyslanci zúčastňujú súdov a ako bytosti s neobyčajne prenikavým rozumom odovzdávajú svoju múdrosť univerzitám sťaby učenci a učitelia. Napriek tomu však pre nich ľudské emócie zostávajú záhadou a s blížiacim sa výročím vzájomnej dohody vzrastá napätie.
Serafína Dombeghová sa obáva oboch strán. Ako neobyčajne nadaná hudobníčka sa ocitne na kráľovskom dvore, nanešťastie práve vo chvíli, kedy je za veľmi podozrivých okolností zavraždený člen kráľovskej rodiny a podozrenie padne na drakov. Dochádza k vyšetrovaniu a Serafína, vtiahnutá doprostred, sa musí spojiť s kapitánom Kráľovninej gardy, ktorým je nebezpečne vnímavý princ Lucian Kiggs. Popri spoločnom odhaľovaní náznakov sprisahania s cieľom zničiť mier, sa Serafína snaží uchrániť svoje vlastné tajomstvo. Tajomstvo tak strašné, že jeho odhalenie by ju mohlo stáť život.


Všetko o sérii Serafína nájdete na www.serafina-fantasy.sk

Knihu som síce čítala trošku dávnejšie ale pocity z čítania si pamätám ako keby som ju dočítala práve teraz. A to je pre mňa osobne znak dobrej a zaujímavej knihy. Serafína a jej príbeh je jednou z fantasy kníh, ktorá si ma získala po pár stranách. Takže to je ďalšie veľké plus. Je síce pravda, že draci, ktorí na seba berú ľudskú podobu nie je žiadnou novinkou ale určite je tu aj niečo čo čitateľa poteší. Určite stojí za zmienku Serafínine tajomstvo, ktoré je v knihe veľmi dôležité, zaujímavé názvy postáv a miest atď. Kniha veľmi pekne opisuje dej, ktorý prebieha. Dobre som sa dokázala vcítiť do hlavnej hrdinky Serafíny a pri predstavách ako mesto Gored vyzerá som sa nemusela príliš namáhať. Išlo to všetko hladko a rýchlo.

V knihe nechýba napätie, láska (bez milostného trojuholníka) a veľmi zaujímavý záver. Ja som vám už prezradila, že kniha má pokračovanie ale keď som knihu čítala ja, vyzeralo to, že pokračovanie nebude. Príbeh sa však končí tak, že sčasti je to uzavreté ale ešte stále by sa dalo pokračovať. Po dočítaní som si želala aby pokračovanie bolo a dočkala som sa nakoniec. Síce po dlhšom čase ale áno, dočkala som sa. Či sa čakanie vyplatilo sa dočítate v budúcej recenzii. Prvý diel hodnotím kladne a určite odporúčam všetkým milovníkom drakov.

Kniha nie je najtenšia a je trošku väčšieho formátu takže nemusíte sa báť, že by ste to mali zmáknuté za hodinu. Kapitoly na môj vkus (nie všetky) dosť dlhé, preferujem kratšie ale tak to nebola žiadna katastrofa aspoň vás to stihne vtiahnuť do deja danej kapitoly.

Informácie o knihe:
Originálny názov: Seraphina
Autor: Rachel Hartman
Počet strán: 356
Väzba: pevná s prebalom
Rok vydania: 2013
Vydalo: Fragment
Bežná cena: 13,99 €

Hodnotenie:

4 komentárov

Anonymný mod

Tak drakov mám rád, dakedy sa na túto knihu vďaka Tebe určite pozriem :)

Maximus

Reply

Hmmmmmmmm, ja som to čítala a mne sa tá kniha nepáčila až tak. Tiež som ju čítala dávnejšie ale no nič moc pre mňa tak ja sa na pokračovanie nechystám. Ale recenzia super ako vždy :) :)

Reply

Zverejnenie komentára

♥ Keep calm, stay kawaii and leave comment ♥