Dcéra bohov Daunen a jej smrtiaci dotyk

http://www.inparkmagazine.com/wp-content/uploads/2013/12/1452541_10151691961941991_1928471992_n-e1386285761928.png

Hneď na úvod chcem zo seba vychrliť pravdu. Do knihy som nevkladala tak veľkú nádej, nemala som veľké očakávania napriek lákavej anotácii, ktorá ma vlastne presvedčila pri výbere tejto knihy. Ale to, čo som od tejto knihy ku koncu dostala je neuveriteľné. Samozrejme, že nemôžem prezradiť hneď všetko v úvode a tak sa na začiatok poďakujem vydavateľstvu Fragment za knihu Dcéra pojedačky hriechov - Smrteľný dotyk.

Anotácia: "Volám sa Twylla a som bohmi vyvolená. Každý môj dotyk však zabíja..."

Twylla je stelesnením božskej dcéry Daunen a ako taká je zasľúbená princovi. No za svoju výnimočnosť draho platí. Počas každého splnu musí vypiť jed, a priniesť tak dôkaz o svojom božskom postavení. Jej dotyk je potom pre obyčajných ľudí smrtiaci.

Je kráľovniným katom. Každý mesiac navštevuje väzenie a prikladá svoje ruky na tých, ktorí sú odsúdení na smrť. Preto žije osamelo a izolovane. Keď však nastúpi nový strážca, všetko sa od základov zmení. Spustí sa kolotoč dvorných intríg, úkladov a vrážd...

Dokáže si Twylla správne zvoliť medzi kráľovským snúbencom a príťažlivým smrteľníkom?
Rozhodne sa pre povinnosť alebo pre lásku?


Mnohé, zrejme ako ja, pri poslednej vete z anotácie prevrátilo očami. Milostných trojuholníkov je v knihách tak veľa. No tento nie je vôbec taký ako vyzerá. Nechcem tu nič prezrádzať, no pritom by som toho chcela toľko napísať. Môžem však napísať, že v tejto knihe nie je nič tak ako vyzerá a na to aká je kniha malá a tenká, je naozaj neuveriteľné čo všetko sa tu udialo. Už veľmi naozaj veľmi dlho vo mne kniha nezanechávala počas čítania toľko emócií ako táto. Pôvodne som nerátala s najvyšším hodnotením ale to čo sa potom porobilo na konci, tak to bolo samé: Čóó?! Niééé!!! Ježiši kriste!! To nemyslí vážne tá autorka!! 

Na tejto knihe ma však nesmierne nadchlo i to, že opisy prostredia, situácií, ľudí boli tak dobré, že som sa úplne vžila do života hlavnej hrdinky a to čo ona cítila som cítila i ja. Zmätok, hnev, strach, túžba. Iba v jednej situácií sme sa akosi s Twyllou nezhodli ale to prezrádzať nebudem. Proces pojedania hriechov mal tak dobre vymyslený príbeh, že som verila, že tento proces bol kedysi naozaj skutočný. I príbeh bohov Naet a Daega bol akoby patril medzi bežné báje a legendy, ktoré poznáme. No a potom je tu Daunen. Dcéra bohov. Autorka sa s príbehom naozaj dobre vyhrala a tak som počas čítania mala pocit, že čítam niečo čo sa opiera o skutočné udalosti. Udalosti opradené dávnou históriou. Nebudem klamať, knihou som naozaj nadšená, pretože je to niečo nové. Kniha nenudí, udeje sa tam toho veľa a koniec nie je vôbec taký ako by asi každý očakával. Je iný. Celá táto kniha je iná.

Dialógy nenudia, práve naopak vždy som pri nich zbystrila svoju pozornosť. Takisto veľmi dobre opisované pocity hlavnej hrdinky. Ako by ste mali pocit, že toto všetko naozaj zažila a to ona napísala túto knihu. Možno čo by som tak trošku vytkla je, že na môj vkus, až prehnane zaláskované niektoré vety z priamej reči, ale to je vec, ktorá sa bez problémov dá preglgnúť pretože vám to autorka nevnucuje na každej strane a v každej druhej vete.

No a dovolím si využiť jednu vetu z knihy a poupraviť si ju, že aj keď neverím v žiadnych bohov napriek tomu sa ticho modlím aby bola preložená i druhá kniha. Určite odporúčam.


Informácie o knihe
Originálny názov: The Sin Eater’s Daughter
Počet strán: 264
Väzba: mäkká
Jazyk: slovenský
Rok vydania: 2015
Vydalo: Fragment 
Bežná cena: 9,99 €


Hodnotenie: 

6 komentárov

Anonymný mod

Fíha, dosť dobré hodnotenie to si tu už dlho nemala. Mia

Reply

Neviem ale v poslednej dobe som mala strašné čitateľské útlmy práve kvôli tomu, že som natriafala na knihy, ktoré ma nebavili. Ale po tejto sa mi znova vrátila chuť do čítania.

Reply

Citala som vyborna kniha s tvojou recenziou nemozem nesuhlasit. Napisala si vsetko to co by som aj ja az na to, ze ja som vecny romantik takze mne tie vety nevadili. Urcite odporucam knihu spolu s tebou.

Reply

Nevím jestli jsou tyhle žánry přímo pro mne ale je pravda, že přečtu téměř vše a snažím se na všem najít něco krásného! V budoucnu se třeba k téhle knize dostanu, což by nebylo vůbec zlé ale recenze je pěkně napsaná! :)

Reply

Ďakujem
Tiež občas siahnem po knihe, ktorá mi nie je žánrovo až tak blízka. Niekedy sú takéto zmeny fajn.

Reply

Zverejnenie komentára

♥ Keep calm, stay kawaii and leave comment ♥