Obrázkový slovník - áno/nie?

Určite sa tu nájde dáky netopier, ktorému nestačí sa učiť cudzie jazyky iba v škole a možno sa učí dáky ten jazyk i doma ako samouk, poprípade sa učí preto, že do školy nechodí. Ak áno, mám tu pre vás tip na obrázkové slovníky, ktoré mi venovalo vydavateľstvo ALBATROSMEDIA, ďakujem. Dnes sa dočítate či obrázkové slovníky sú dobré alebo nie.

1000 švédskych slovíček
Anotácia (v českom jazyku): Praktická knížka se stane dobrým pomocníkem při učení a procvičování švédských slovíček. Na veselých obrázcích, jež znázorňují běžné životní situace, najdete názvy věcí, se kterými se denně setkáváte. Každý tematický celek je pak doplněn jednoduchými frázemi ze života, které můžete potřebovat. V závěru se nachází souhrnný česko-švédský slovník se všemi slovy z knížky a poznámky k výslovnosti.Japonský slovník na cesty
Anotácia (v českom jazyku): Chystáte se na cesty do zahraničí a nevíte si rady s jazykem? Vezměte si s sebou Slovník na cesty, určitě se s ním neztratíte. A navíc – veselé obrázky vám zvednou náladu při řešení nečekaných zádrhelů! Šikovný pomocník obsahuje spoustu ilustrací znázorňujících situace, které musejí turisté často řešit: na letišti, na nádraží, v hotelu, v obchodech, v lékárně, na policii atd. Vedle ilustrací jsou uvedena slovíčka s výslovností, takže si je snadno přečtete a zapamatujete. Kromě slovíček najdete v knize i často používané výrazy. Potřebujete se zeptat na cestu? Půjčit si auto v cizině? Koupit si jízdenku? Požádat o jiný pokoj v hotelu? To všechno a mnoho dalších frází si osvojíte díky tomuto slovníku.

Slovníky síce nie sú v slovenčine ale v češtine ale slovíčkam rozumieme predsa aj my Slováci a aj keby nie, slovníky sú obrázkové, takže by to nemal byť pre nikoho žiaden problém. Všetci vieme ako vyzerá stôl či stolička takže asi ťažko by sme si to splietli s chladničkou. Japonský slovník na cesty je vlastne vynovenou verziou svojho predchodcu, a to 1000 japonských slovíček. Tým pádom tento švédsky a japonský slovník je na tom istom princípe a rozhodla som sa opäť pre zdvojenú recenziu. Tí čo moc nepoznajú japonský jazyk by si mohli myslieť, že japonská výslovnosť je ťažká. Asi vás sklamem ale japonský jazyk je na výslovnosť naozaj ľahký, kdežto pri tom švédskom mi ostáva rozum stáť, veľmi dobrým príkladom je slovo kyckling, ktoré sa číta úplne inak než by ste čakali. Len tak schválne, skúste si tipnúť a potom si to vyhľadať. Pri japonských slovíčkach je to malina. Ch je č a hotovo. Viete, že chibi bude proste čibi a basta! Takže týmto som hádam vyvrátila tvrdenia, že japončina je na výslovnosť ťažká. Nie je.

Slovníky sú veľmi pekne rozdelené na rôzne témy. Každá téma ma veľké množstvo obrázkov a je ukončená najbežnejšími frázami, ktoré by sa vám na výlete v tejto krajine mohli hodiť. Knižky takisto obsahujú slovníky a čo to z gramatiky aby ste boli v obraze. Takže ten veľmi dobrý a pevný základ vhodný pre začiatočníkov. Žiadne zbytočné vetné skladby atď. jednoducho to, čo naozaj využijete.

Ja osobne slovníky používam vždy keď preberám novú lekciu a značím si, ktoré slovíčka už poznám. Majú veľmi praktickú veľkosť, takže ich môžete mať vždy so sebou a napr. v autobuse miesto ťukania do vašich telefónov sa môžete aspoň vzdelávať a opakovať si slovíčka. Ilustrácie v knihe nie sú síce perfektné, až tak sa mi v tých starších verziách kníh nepáčia ale pokiaľ si nepomýlim psa s mačkou je mi to jedno ako je to nakreslené. Slovníky hodnotím na výbornú a určite odporúčam ilustrované slovníky, pretože obrázok a dané slovo si vybavíte oveľa ľahšie ako keď máte obyčajný nudný slovník. Staršie verzie slovníkov majú tú výhodu, že majú pevnú väzbu, zatiaľ čo tie novšie mäkkú a tak sa vám môžu ľahšie poškodiť.  
Informácie o knihe:
Počet strán: 152
Väzba: mäkká
Jazyk: český
Rok vydania: 2015
Vydalo: Edika
Bežná cena: 7,99 €

Informácie o knihe:
Počet strán: 152
Väzba: pevná
Jazyk: český
Rok vydania: 2012
Vydalo: Edika
Bežná cena: 7,99 €


 Hodnotenie:
 

11 komentárov

To si musím pořídit.

Reply

musím si kúpiť španielsky slovník odporúčam aj appku do mobilu Duolingo :)

Reply

Aaaaaaa ten japonsky musim mat!!!!

Reply

na cesty to môže byť fajn, pretože po prípade človeku ukážeme obrázok alebo tak, ale že by som sa z toho niečo viac naučila sa nedá povedať :D

Reply

Je to úžasná věc! Hlavně já mám ráda takové názornější ukázky při studování :) !

Reply

Obrázkové slovníky jsou nej! :D
A o slovíčku kyckling mi ani nemluv, taky s ním bojuju. :))
KattyLife

Reply

No je tam viac takýchto záludných napr. aj hovädzie mi robí problém prečítať :D :D

Reply

Zverejnenie komentára

♥ Keep calm, stay kawaii and leave comment ♥