Mondrago book series

http://www.vectorsland.com/imgd/l22231-cute-dragons-42896.jpg
Netopiere, dnes vám prinášam recenziu na novú knižnú sériu, ktorá nesie názov Mondrago. U nás knižná séria nesie celkom pekný názov, a to Dračie srdce. Knihy na recenziu mi poskytlo vydavateľstvo ALBATROSMEDIA. Ďakujem!

Dračie srdce - Veľká skúška
Prvý diel

Anotácia: Kale je šikovný chalan a navyše dobrý športovec. Žije na hrade, má skvelých kamarátov, poštového holuba, brnenie pre svoj oddiel križiakov a izbu s vlastným katapultom umiestneným v okne. Ku šťastiu mu chýba jediné: drak. A práve dnes nastal deň, kedy mu pridelia vlastného draka! Navždy mu zostane, len ak s ním splní veľkú skúšku...Príbeh plný dobrodružstva, odvahy a fantázie rozvíjajú aj nádherné ilustrácie.

Ja osobne veľmi rada čítam detské knihy, pretože aj dospelý čitateľ môže dostať veľa od kníh pre deti. Navyše môžete sa vrátiť do detských čias. Dračie srdce mi však prišlo dejom a i štýlom písania príliš jednoduché povedala by som, že je to pre vekovú kategória tak 6 až 8 rokov. Myslím si, že starší by sa už mohli pri tom nudiť. Samozrejme, že mi jasné, že od detskej knihy nebudem očakávať príliš komplikovaný dej ale mne hlavne nesadlo to ako to bolo celé napísané. Síce v jednoduchosti je krása u tejto knihy to na mňa nefungovalo bohužiaľ. Nečakala som žiaden čitateľský zázrak ale je mi ľúto, že som nedostala viac ako by sa na knihu o drakoch patrilo. I keď je detská.

Ale aby som knihe iba nekrivdila tak musím pochváliť naozaj ale naozaj krásne ilustrácie, ktoré túto knihu krásne oživili. Tieto ilustrácie dali knihe život, ktorý chýbal deju. Za mňa čo sa týka ilustrácií plný počet netopierov!

Rada by som aj rozobrala už teda spomínaného Mondraga. Mondrago je drak a v mojich očiach si stále predstavujem hlúpeho (nie v zlom) stále poskakujúceho draka. Niečo ako šibnutý pes. Síce samotné scény s ním neboli až tak vtipné ako vyznieť zrejme mali ale ak som si to predstavila v dákej animovanej forme už to pôsobilo na mňa lepšie. Nemá to silný príbeh ako kniha ale myslím si, že bol by z toho dobrý seriál pre deti ak by viac priestoru dostal práve Mondrago a trošku sa na tom zapracovalo. Nápad to má naozaj dobrý, trošku to pripomína Ako vycvičiť draka ale určite sa dalo s tým viac pohrať a tak potenciál celej knihy klesá čo je naozaj veľmi veľká škoda.

Dračie srdce - Tajomstvo hovoriacich stromov
Druhý diel

Anotácia: Kale konečne získal svojho vlastného draka - Mondraga. Splnil ťažkú skúšku a stretol sa so zlým Murdom aj so zabijáckymi drakmi starostu Wickenburga. Mondragovi sa podarilo tajne vyniesť zo starostovho hradu záhadnú knihu, ktorá hovorí ľudským hlasom. Na jej stránkach sa objavujú tajuplné odkazy, ktoré našich priateľov posielajú do nebezpečného Hmlistého lesa. Prekonajú s pomocou Mondraga ďalšie prekážky? Kto je tá zahalená postava, z ktorej majú hovoriace stromy strach?
 
Od druhého dielu som očakávala zlepšenie od toho prvého. Samozrejme ilustrácie opäť krásne ale ten dej zase príliš obyčajný a nudný. Stále akosi vkladám do tohto potenciál, preto chcem tejto sérii stále dať šancu ale už pri treťom diele nebudem toľko očakávať, pretože je dosť pravdepodobné, že to bude tá istá úroveň. Sú to tenké knihy ale byť tenkou knihou a mať dobrý dej dokážu možno tak Traja pátrači. Myslím si, že bola chyba spraviť z tejto série tenké knihy. Ako som spomínala má to potenciál a v hrubšej knihe by sa s dejom určite dalo lepšie pracovať. Dúfam, že v ostatných dieloch tento pojašený drak dostane toho priestoru viac, pretože stále sa to skôr točí okolo detí čo mne až tak nevyhovuje.
Určite to nebolo zlé ale ani nijak zvlášť úžasné. I keď ma to mierne sklamalo teším sa na ďalšie pokračovanie ale už nevkladám do toho tak veľké nádeje. Hodnotenie i informácie platia pre obidva diely.

Informácie o knihe:
Počet strán: 144 / 128 
Väzba: pevná 
Jazyk: slovenský
Rok vydania: 2015
Vydalo: Albatros
Cena: 7,99 €

 Hodnotenie:

4 komentárov

Z dětských knih mám nejraději Dášenku od Karla Čapka. Doma mám starší vydání. Je to zelený obal s namalovanými pejsky. Nejraději jsem na knize měla tu část, kde se Dášence vypráví pohádky a část, kde byly Dášenčiny fotky, které nafotil sám Čapek. V kapitole, kde Čapka sepsal škody a jejich ceny jsem to jako malá znova přepočítala a napsala oastelkou kolik mi vyšlo :D Ještě nesmí zapomenou na mého nejmilejšího pohádkáře H. Ch. Andersena :3 Jeho pohádky miluju, ikdyž mají smutný konec a ráda si je kdykoliv znova přečtu.

Reply

Ty ilustrace podle fotek vypadají fakt skvěle!! :)

Reply

Ilustrácie sa veru naozaj vydarili :)

Reply

Hm, detské knihy sú fajn, ale toto bolo očividne až príliš, nemám dôvod to čítať.:D Inak súhlasím, že tie ilustrácie vyzerajú krásne.:)

Reply

Zverejnenie komentára

♥ Keep calm, stay kawaii and leave comment ♥