Emily Strange - Lost, Bored and Dark Comics

pic from google
Milé netopiere! Konečne sa mi dostal do rúk komiks, o ktorom som už naozaj dlho básnila doma. Už podľa názvu teda môžete vidieť, že pôjde o Emily Strange. O tejto veľmi zvláštnej a temnej hrdinke som už raz písala. Išlo o 3 knihy, ktoré boli rozdelené na tri rôzne príbehy. Dnes teda v rýchlosti rozpitvem komiks, ktorý mi venovalo vydavateľstvo ALBATROSMEDIA. Ďakujem.

Anotácia (v českom jazyku): Emily Strange je záhadná dívka s nevyčerpatelnou inspirací, s ní není nouze o extrémní zážitky. U jejích podivně obutých nohou jí bude brzy ležet veškeré lidstvo. Je nezávislá, rebelská a mystická. Přijměte do svých srdcí Emily a ona vám za to nabídne nezapomenutelné zážitky. Poznejte Emily 3x jinak - ztracenou, temnou a znuděnou! 

Čo nikdy v komikse nehľadajte je kopa textu na čítanie. Preto ani recenzia nebude nejak extra dlhá. Čo sa však týka práve tohto, je to tak pol na pol čo sa týka množstva obsahu. Na niektorých stranách sú dve tri vety a na niektorých je to celé zaplnené iba textom a minimom obrázkov. Najlepšie na tejto knihe je to, že ilustrácie sú naozaj skvelé a aj farebné prevedenie všetkých strán zostalo verné ponurým farbám ako čierna a šedá a samozrejme nechýba klasická a neodmysliteľná farba, ktorá patrí k Emily, červená.

Ak by som mala porovnať dej medzi knihami a komiksom, samozrejme, že knihy vedú na plnej čiare. Pochopiteľne. Celé je to totižto rozdelené na krátke kapitoly a tak ten dej sa samozrejme nikam neuberá. Knihy boli naozaj vtipné, zatiaľ čo komiks je na tom tak pol na pol. Niečo ma bavilo, a niečo som prelistovala len tak bezducho. Ale ako som spomínala, veľmi veľkú pozornosť som venovala ilustráciám a ako dobre viete, v komikse je ich vždy hojne.
No ale okrem zaujímavých ilustrácií mám pre vás aj jednu určite dobrú správu, pre každého kto by mal o komiks záujem. Ide totižto o cenu tohto diela. Komiks stojí totižto 3,99 € a chvíľu som bola naozaj zaskočená a rozmýšľala, či to nie je chyba. Nie je a ak by ste mali záujem o kúpu, kliknite na odkaz, ktorý nájdete nižšie v sekcii Informácie o knihe.

Keďže som veľký fanúšik Emily bola som s komiksom spokojná ale ak by som mala byť objektívna, niektoré vtipy neboli moc podarené. Ťažko povedať či je to prekladom alebo som to jednoducho nepochopila. Každopádne som sa rozhodla, že knihe o jedného netopiera prilepším.

Informácie o knihe: 
Originálny názov: Emily the Strange: Lost, Dark and Bored, Volume 1
Počet strán: 152
Väzba: brožovaná
Jazyk: český
Rok vydania: 2009
Vydalo: Albatros
Cena: 3,99 €

Hodnotenie:
  

 

8 komentárov

Další člověk, co má rád Emily *_* O samotném komiksu jsem slyšela před pár lety, ale nevěnovala jsem mu spešl pozornost a po nějaké době se mi z hlavy vykouřilo, že existuje komiks s Emily :D

Reply

Komix vyzerá dobre, ja komixy veľmi nečítam, ale ako také ich mám v podstate rada a tento vyzerá pomerne dobre :-)

Reply

Zbožňujem Emily Strange! :)
Ale netušila som, že je aj komix. Síce nie som veľký fanúšik komixov, tomuto by som dala šancu. A navyše, skvelá cena^^

Reply

Ak mám povedať pravdu ešte som žiadny komix nečítala ale už dlhšiu dobu ma to láka a Emily Strange vyzerá naozaj super :) a stojí naozaj málo musím si to kúpiť :D

Reply

Je to veľmi dobrá cena, dokonca stojí menej ako komiks Plants vs. zombies, ktorý bol tenší a menší. Ale tak je to zase pomerne novinka a Emily je už na trhu dlhšie.

Reply

Ani ja nie som extra fanúšik ale tak sú komiksy, pri ktorých rada spravím výnimku a jednoducho by som ich chcela mať doma.

Reply

Emily Strange som nečítala, ale ja naopak mám komixy veľmi rada, takže uvidím, ktorú variantu prečítam ako prvú :D

Reply
Anonymný mod

Emily to je kráľovna temnoty!

Reply

Zverejnenie komentára

♥ Keep calm, stay kawaii and leave comment ♥