Dies. Died. Will die. BioShock Infinite

http://www.gameguyz.de/sites/default/files/pictures_images/11.04.2013/1365647625.jpg
 Po dvesto rokoch som sa rozhodla, že natočím opäť dáke video z hry. Keďže nedávno som dohrala Bioshock 3 - Infinite, rozhodla som sa, že video spravím práve na túto hru. Nie som žiaden expert na úpravu videí či všeobecne dáky herný expert ale baví ma to. Video je výhodné v tom, že nemusím vám písať siahodlhé články a stačí si pre predstavu pozrieť krátke video. Som si úplne vedomá, že možno by bol lepší i komentár vo videu ale verte mi, to naozaj nechcete. O prvej hre Bioshock som už raz písala. Dnes sa budem snažiť ho napísať trošku kultivovanejšie a na ako takej úrovni. Druhé pokračovanie hry tu nenájdete, pretože hneď ako som prešla dvojku sme hru odinštalovali a nainštalovali trojku. Šetríme miesto. V podstate sa však prvý a druhý diel moc od seba nelíšia. Ak čakáte odbornú a siahodlhú recenziu asi vás sklamem. Na toto jednoducho nemám, a preto celý článok je písaný jednoducho iba čisto z môjho pohľadu. A i preto tu nenájdete žiadne hodnotenie.

Are you afraid of God?
No, but  I'm afraid of you. 

Čo ma naozaj fascinovalo už pri prvom Bioshocku je celé to prostredie, v ktorom hráte. Zatiaľ čo v prvej hre ste v podvodnom meste Rapture, v Infinite to je Columbia a dalo by sa povedať, že sa nachádzate v nebi. Ak takto vyzerá nebo chcem tam ísť. Tretí diel teda vôbec nezaostáva svojou zaujímavosťou, originalitou a krásou prostredia. Pre lepšiu predstavu som vám samozrejme aj spravila screeny z hry, ktoré nájdete na konci článku.
Príbeh hry sa odohráva v roku 1912 a hráč sa vžije do postavy menom Booker DeWitt, ktorý je bývalým agentom detektívnej spoločnosti Pinkerton. Booker sa v minulosti zúčastnil bitky pri Wounded Knee, kde boli zmasakrovaní Indiáni kmeňa Siouxov. Tito udalosti na ňom zanechali stopy a tak sa svoje spomienky snaží potlačiť a liečiť pitím alkoholu a hazardnými hrami. Neskôr je však najatý záhadnou dvojicou, ktorá ho požiada aby z mesta Columbia priviedol tajomnú dievčinu, čím splatí svoje dlhy.

Nie som žiaden odborník na grafiku ale z pohľadu môjho, ako obyčajného smrteľníka, mi prišla naozaj dobrá. Prvý Bioshock je pomerne stará hra a už tam tá grafika bola neuveriteľná na tú dobu. Samozrejme určite by sa našlo milión chybičiek krásy ale ja ako obyčajný hráč ich tam jednoducho nevidím tak ako niekto iný. Samozrejme postavy v hre nevyzerali dokonale ale to prostredie je pre mňa naozaj neuveriteľné. Už len to ako je to celé podané ma naozaj fascinuje a k tomu pekná grafika je len taký lepší doplnok celého toho prostredia. A tak ako predošlé dve hry ani v tejto tretej nechýba naozaj veľa úžasných citátov. Myslím si, že ešte žiadne z citáty hry ma nenadchli ako tie z Bioshock hier.

God only knows,
what I´d be without you.

Ak si myslíte, že Bioshock, to je len ďalšia strieľačka tak by som vás rada vyviedla z omylu. Má to naozaj úžasný príbeh. A koniec hry, tak to som sledovala s otvorenou hubou. Tak trošku to bol mindfuck ale ak si mám vyberať podľa príbehu, tak za mňa určite z týchto troch práve Infinite
Určite stojí za zmienku i naozaj skvelá hudba. Určite odporúčam soundtrack aj keď ste hru nehrali. No a už keď sme aj pri tom zvuku tak i s dabingom som bola spokojná. Neviem však, či by som zlý dabing zachytila s mojou hluchotou. Ak to mám tak zhrnúť bola som v podstate so všetkým spokojná až na pár výnimiek, ktoré však nijak extra u mňa nezavážili. Bolo to iba o zvyku z predošlých dvoch hier.

Prvá vec čo mi tak trochu vadila bola tá, že vigory (nadprirodzené schopnosti, nájdete vo videu) boli k dispozícii iba dva hlavné, ktoré ste si vybrali a ostatné boli v menu a ak ste ich chceli použiť museli ste si ich z tohto menu zameniť za predošlé. Preto som vlastne celú hru používala vždy iba dva a to ohnivý a elektrický. No a tá druhá vec boli zbrane. Čo sa týka výberu, bol lepší ale takisto ste so sebou mohli niesť iba dve čo mňa ako presláveného míňača nábojov dosť obmedzovalo. Ale toto sú proste detaily, ktoré ma neobrali o naozaj skvelý pôžitok z hrania.

Na záver teda prikladám moje video a screeny z hry. Enjoy!

12 komentárov

Bioshock Inf. naprosto miluju, ještě jsem ho nedohrála, ale zapáleně na tom pracuju. Souhlasím s názorem na dva hlavní Vigory, které se musí za jiné vyměnit. Já používám tedy hlavně Crowns, ale na některá hajzliska to nemá účinek, takže mám vždy jen roztřesené ruce, že musím Vigory uprostřed boje měnit. Jinak hra je úžasná, hrozně se mi líbil začátek :)
Michelle, ma belle
Run & Hide

Reply
Anonymný mod

Ja síce hry nehrávam ale páči sa mi, že všetky tie obrázky a video sú tvoje. že si nepoužila proste iba stiahnuté z netu a potrápila si sa s tým.

Reply

Na hry tedy osobně moc nejsem a nikdy jsem jich moc nehrála :D Ale tady ta mi připomíná jednu, co jsem hrála někdy dávno v minulosti. Ty screeny vypadají skvěle :).

Reply

Neviem kto to ocenil ale ďakujem.

Reply

Jedna z úplne posledných hier čo som hral... Geniálna vec.

Reply

Ja som si celú sériu nehorázne zamilovala a teraz sa mi strašne ťažko bude hľadať hra, ktorá by dosiahla tú úroveň. Začala som Deus Ex: HR a po hodine som to vypla, pretože ma to nebavilo. Potrebujem urgentne na comp nový Tomb Raider alebo nech láskavo spravia BioShock 4 boha.

Reply

stotožňujem sa s komentármi, ani ja nie som na hry:D:D ale čo som chcela povedať, že sa mi strašne páči tento tvoj dizajn, čo teraz máš:)

Reply

Já jsem asi jediný člověk na světě, co nesnáší Infinite. :D Bylo to pro mě hrozné zklamání (tedy ne že bych od toho něco čekala) a celkově se mi to prostě nelíbilo. Vůbec to nezařazuji do Bioshock série, protože toho s tím má dle mého příliš málo společného, zkrátka Infinite pro mě nope. Ale musím uznat, že grafiku to mělo fajn, ale na atmosféru Bioshocku 1 nebo 2 se to rozhodně nehrabe ani náhodou. Každopádně fajn článek.

Reply
Anonymný mod

I love this game!

Reply
Anonymný mod

Good job girl!

Reply

Zverejnenie komentára

♥ Keep calm, stay kawaii and leave comment ♥