Wreck this journal mánia

Ahojte netopiere. Určite nikomu nie je z knižnej sféry cudzí denník Wreck this journal alebo teda Odviaž sa!/Destrukční denník. Dosť dlho som sa tomuto šialenstvu snažila vyhýbať. Prvý Wreck this journal som si celý prelistovala a ak mám byť úprimná neuznávam ho celý všeobecne. Trhanie strán, ich následné žuvanie a neviem čo. Nedávno mi však vydavateľstvo IKAR poslalo knižnú ponuku recenzných výtlačkov, no a keďže sa tu objavila zmenšená verzia toho prvého (samozrejme nie je to presne to isté) rozhodla som sa, že chcem zistiť prečo dnešným mladým babám z toho tak šibe, navyše, keď denník je paródiou na tie dievčenské a pôvodne bol pre chlapcov. Keďže anotácia neobsahuje príliš pointu rozhodla som sa ju tentokrát vynechať.

Kniha je v mäkkej väzbe a je menšia ako A5 zošit. Taká verzia aby bol denník vždy poruke. Ak by som porovnala ten prvý s týmto, mne osobne sa páči viac tento denník. Je to z toho dôvodu, že je to taký denník na cesty. Mnoho "úloh" sa tvorí v prírode, čo pokladám za také menšie plus. Je to aj preto, že v tomto denníku som si našla úlohy, ktoré ma viac oslovili. Pokladám však za úplne debilné, že to tak musím napísať, aby som vytrhla stranu z denníka a hodila ho do vody. Nech sa na mňa nikto nehnevá ale aký to má zmysel? Tá strana v denníku nebude a niečo mi tam prišlo naozaj nezmyselné. Niektorí si mýlia kreativitu s deštrukciou. To, že niekto hodí na zem denník a poskáče po ňom nie je vôbec kreatívne. Rodičia takýto denník kúpia svojej dcére, pretože ako ho ona nemôže mať, keď všetky baby v triede ho majú, a potom sa sťažujú ako si ich deti nevážia veci.

Áno sama som niektoré strany denníku zničila, ale zas ľudia, odtiaľ potiaľ. Niektoré tie ničenia ma bavili, ale určite by som z knihy nevytrhávala strany, nežula ich alebo neťahala by som denník po zemi na vodítku. Je to dobré na vyventilovanie, to netvrdím, mne osobne to pomohlo, v práci toho bolo veľa a nasralo ma aj veľa zákazníkov. Ale viete, aké starosti už môže mať 10 ročné dieťa, pokiaľ samozrejme nemajú doma vážne rodinné problémy.

Ďalšia vec je, že ja už som možno na niečo takto "kreatívne" stará a ako by povedali mladí, ja sa tomu nerozumiem, veď už mám predsa 24!

Wreck this journal a všetky jeho ďalšie verzie sa však naozaj "tešia" veľkej obľube po celom svete a zrejme táto pre mňa nepochopiteľná vraj kreativita, dobíja svet svojou absurdnosťou. Večne mladá nebudem a určite sa stretnem ešte s niečím nad čím budem krútiť hlavou ako kedysi môj ocino krútil hlavou nado mnou. Napriek tomu, že si myslím, že táto kniha je dosť zbytočná, skúste to. Niekoho to možno nadchne viac ako mňa, pretože každý je predsa iný. navyše tento denník nemá tak hroznú cenu, takže napíšem to takto: Skúste, uvidíte!

Informácie o knihe:
Originálny názov: Wreck this journal Everywhere
Počet strán: 144
Väzba: mäkká
Jazyk: slovenský
Rok vydania: 2015
Vydalo: Yoli

Hodnotenie:
 Slabšie 3 netopiere


10 komentárov

To je aspoň kniha co má něco pořádnýho do sebe! Naprosto mně zaujalo, že i toto je kniha. To musí být senza dárek. Jinak ten tvůj koment o Jojce jsem dal mezi nezobrazující protože si myslím že si nabrala v potas, že sem dal na Jojku odkaz. Jo a taky mně dost překvapilo co si myslíš o mé oblíbené stanici ale to vynahrazuje že máš blog plný Času na dobrodružství.

Reply

Keď si o tv stanici myslím, že je sračka tak si za tým stojím a je mi jedno, že tam máš na nich odkaz. Ďalšia vec, to, že ty máš rád tú tv stanicu neznamená, že aj ja ju automaticky musím mať rada. Myslela som, že tvoj blog je na vyspelejšej úrovni a nie na takej, že negatíva nevieš prijať a kvôli dákej trápnej stanici schovávaš komentáre. Momentálne mi to pripadá ako keby si Joj kupuje ľudí, ktorí im majú robiť dobrú reklamu. Pritom my zo Slovenska vieme, že je to žumpa.

Reply

O WTJ som kedysi písala článok na blog.cz. Zaujala ma jeho idea "Tvoriť znamená ničiť". Pravdou je, že by mi bolo ľúto trhať strany či ničiť väzbu, tiež si mylím, že je to prehnané.
Mne osobne sa viac páči anglická verzia.
Pekné resumé tejto...knihy... :D

Reply

napad se mi libi, ale uz je toho nejak moc.

Reply

Súhlasím s tvojím hodnotením. Nechápem čo na tom všetci vidia - je to úplne pointless, asi ako Alfieho kniha Pointless Book, ktorá je úplný kopírák Wreck this journal. Podľa môjho názoru sú knihy na čítanie a nie na nezmyselné ničenie. Takže tak :D

Reply

Tiež som si ho nedávno kúpila nejako extrémne ma nenadchol... a tiež ma hnevá, že to má úplne každý. Mám tak isto vreckovú verziu a s cenou som bola spokojná, ale aký to má význam ničiť strany a robiť tam všeliaké hovadiny. Ale na zabitie času je dobrý, keď sa nudím tak si ho otvorím a robím tie úlohy.

Reply

Pozerala som si tú knihu a je strašná, ako píšeš, je to čistá kopírka :D

Reply

Ja som ju dostala minulý rok v lete, je to fajn oddychovka, ale za úplnú mániu a topku to teda nepokladám.. :D Ale plánujem ju toto leto celú dokončiť.. :D

Reply

Ja som tomuto šialenstvu nikdy neprepadla a priznám sa, že tomu ani nerozumiem. Neviem prečo by som si mala kupovať niečo, čo mám aj tak zničiť. Ako si povedala, na toto som už asi stará, mám predsa 25. ;)

Reply

chystám sa robiť článok o tom svojom na blogu, tak ma zaujimal iny postoj :) mne osobne to prehnane nepišlo :) najprv som mala nejaku averziu že čo to je, potom ma ot zaujalo ale mala som zas nechuť k niektorym uloham lebo sakra, je to kniha! ...ale potom to prešlo a pomaha to na odreagovanie. odkedy sa môžem radiť k dospelym som rada, ak v sebe objavujem dieťa a v tom mi wreck this journal pomaha :D :)

Reply

Zverejnenie komentára

♥ Keep calm, stay kawaii and leave comment ♥