Bedbugs are everywhere... or not?!

 Pic from google
Drahé knihomolské netopiere! Dnes by som sa s vami chcela podeliť o naozaj zaujímavú knihu, ktorá značne vystupuje z radu čo sa týka deja. Knihu som dostala ako recenzný výtlačok z vydavateľstva FRAGMENT. Ďakujem. Tak poďme teda na to!

Anotácia: Susan a Alex Wendtonovci sa chcú odsťahovať zo svojho malého bytu a zdá sa, že konečne našli byt svojich snov. Priestranný mezonetový byt v dobrej štvrti, bez poplatku realitnej kancelárii. Majiteľka domu je síce trochu výstredná a postarší údržbár má neustále záhadné poznámky o pivnici, ale... nájom je taký nízky, že by bol hriech byt nevziať. Lenže Susan čoskoro zisťuje, že ich domov je plný ploštíc. Alebo nie je? 
Susan sa každé ráno zobúdza s novými štípancami, ale zdá sa, že ani Alex, ani ich dcéra Emma ten problém nemajú. Deratizátor nič nenájde a majiteľka domu prisahá, že v jej dome žiadne ploštice nie sú. 
Susan má strach, že začína blúzniť... Tieto ploštice sú totiž oveľa zlovestnejšie, ako sa na prvý pohľad zdá.... sú totiž naozaj všade ...


Autor Ben H. Winters je autorom ôsmich románov, zatiaľ čo Ploštice sú jeho najnapínavejším dielom. Napísal tiež viacero divadelných hier a muzikálov nielen pre deti, ale aj pre dospelých. Žije v Indianapolise v štáte Indiana, kde učí tvorivé písanie na Bulterovej univerzite a má aj vlastný blog www.benhwinters.com.

Táto kniha je skvelým dôkazom toho aká je ľudská myseľ ľahko ovplyvniteľná. I keď od začiatku som mala tušenie čo by za dianím celej knihy mohlo byť dej knihy ma často od tohto tipu zvádzal z cesty, takisto som sa nechala ovplyvniť. Nakoniec som to síce neodhadla až tak presne, ale ako som písala sama som pochybovala o svojej domnienke, pretože dej ma ovyplyvnil tak ľahko ako sa nechala ovplyvňovať samotná hlavná hrdinka knihy. Som však spokojná s mojim brilantným úsudkom čo by sa mohla skrývať za tým zvláštnym "cink", ktoré sa ozývalo v dome (prosím pochváľte ma, že som ako dcéra Sherlocka Holmesa, ďakujem). Ploštice je konečne kniha, ktorá označením na obale Brilantný psychothriller nezavádza.

Dej knihy sa vyvíja pomerne pomaly. Je rozdelený na tri časti takže, ide to všetko poporiadku. Pekne pomaly tak ako by to bolo v bežnom živote. Zaručujem vám však, že ten koniec stojí naozaj za to. Čítala som s otvorenými ústami a ja len dúfam, že sa mi tam nedostali žiadne odporné ploštice.

Navyše táto kniha je aj poučná. Ja osobne som ani netušila čo taká malá ploštica dokáže, a je to síce pre mňa veľmi ťažko prijateľný fakt ale sú horšie ako pavúky. Neraz som sa však škriabala keď ma niečo jemne zasvrbelo a rozmýšľala som či to nebola dáka hmyzia háveď.

Ak máte radi knihy, od ktorých neviete čo čakať na jej konci tak vrelo odporúčam napriek pomalšiemu vývinu deja. Ako som písala stojí to za to. Autor veľmi dobre zvládol opisy a počas čítania knihy som mala tak perfektný obraz o deji, že to bolo ako keby som sledovala film. Tá transformácia hlavnej postavy bola naozaj skvelá a myslím si,že táto kniha by bola naozaj dobrým filmom. Samozrejme ak by sa toho chytil schopný režisér. 

Čo viac dodať. Asi už len informácie o knihe a moje konečné hodnotenie.

Informácie o knihe:
Originálny názov: Bedbugs
Počet strán: 208
Väzba: pevná s prebalom
Jazyk: slovenský
Rok vydania: 2015
Vydalo: Fragment
Cena: 8,99 

Hodnotenie:

7 komentárov

Páni, tak teraz fakt rorzmýšľam, či si ju nemám prečítať- asi je fakt pekne napísaná, ale ja mám dosť fóbiu z hmyzu a občas ten paranoidný pocit, že po mne niečo lezie aj keď sú to len vlasy, tak neviem, čo by som po tej knihe robila, ale vyzerá super :D

Reply

Tak ja ťa úplne chápem, keby sa tá kniha volá Pavúky tak ju radšej spálim aby z tej knihy náhodou dáke nevyšli. Ale vravím ti, že ten koniec bol no... hustý :D

Reply

Fuj hmyz je smrrrrrrrť.. :D Podľa opisu mi to pripomína štýl Kinga a toho je veľmi môžem, takže nevylučujem, že na Vianoce si doprajem práve túto knihu.. :D Vďaka za super recenziu! :)

Reply

Ja ďakujem za tvoj komentár pekný :)

Reply

Nieeeeee hmyyyyz fúúúj

Reply

Fíha to vyzerá ako niečo pre mňa!

Reply

Zverejnenie komentára

♥ Keep calm, stay kawaii and leave comment ♥