Séria DRAKI - Draki 1. diel

Mám tu pre vás ďalšiu recenziu netopiere moje osprostené! Ak ste čítali nedávnu recenziu na titul Nevítaní, viete, že som tam spomínala práve túto knižnú sériu Draki. Ide totižto o knihy od tej istej autorky, a to Sophie Jordan. No a nakoľko ma Nevítaní zaujali a štýl písania autorky sa mi páčil povedala som si, že teraz už Draki musím naozaj prečítať. Možno niekoho zaujíma prečo DrakI a nie DrakY. Mňa to tiež zarazilo keď som prvý krát knihu uvidela ale je to vlastne nakoniec fajn, pretože Draki je rasa, ktorá pochádza z drakov a draky sú jednoducho draky. V knihe sa to dalo pekne odlíšiť tým pádom. Navyše názov rasy draki je z angl. originálu.

Titul Draki mi venovalo vydavateľstvo ALBATROSMEDIA. Ďakujem, ďakujem a ešte raz ďakujem, pretože túto sériu začínam naozaj milovať.

Anotácia: Život šestnásťročnej Jacindy, jej dvojčaťa Tamry a ich matky je dobrodružný a veľmi nebezpečný – patria totiž k svorke zvláštnych tvorov, nazývajúcich sa "draki", ktorá má s neobyčajnou Jacindou svoje plány... Jej matka sa ju rozhodne ochrániť a tak sa celá rodina presťahuje do púšte. Jacinda si veľmi ťažko zvyká na nové prostredie a na nových spolužiakov. Bojuje so svojou túžbou po lietaní a tiež s vlastným telom, pretože sa v kritických okamihoch mení na draki. V škole si okamžite všimne tajomného Willa, ktorý ju neuveriteľne priťahuje. Will však skrýva nejedno tajomstvo, okrem iných aj to, že patrí do klanu lovcov draki... 

Prečítajte si fantastický príbeh plný napätia, túžby po slobode, vášne a lásky!

  
Autorka Sophie Jordan odmalička fantazírovala o drakoch, princeznách a statočných bojovníkoch. A tak nečudo, že neskôr sa stala spisovateľkou. Autorka stojí za niekoľkými ženskými historickými románmi a takisto sa zviditeľnila vďaka jej spomínanej úspešnej knižnej sérii Draki. Jej webovú stránku nájdete na adrese www.sophiejordan.net.

Kniha ma naozaj nadchla. Už len kvôli námetu. Milujem drakov, takže Draki bola jasná voľba. Zapáčila sa mi až tak, že za jeden deň som ju zhltla ako nič. Aby však táto recenzia bola objektívna mám tu aj pár výhrad, ktoré napíšem o chvíľu. Najskôr začnem prečo si ma kniha získala. Prvá kapitola sa začína veľmi pekným opisom a o pár strán nastáva hneď napätie. Ako som už spomínala, mne sa štýl písania autorky Sophie Jordan naozaj páči a sedí mi. Takisto mi vyhovuje, že dej knihy je podávaný Jacindou a pri tejto autorke som sa opäť presvedčila, že do rozprávania jej hlavných postáv sa dokážem veľmi jednoducho a hlavne veľmi rýchlo vžiť. Teda sampozrejme, že mne nerastú žiadne krídla, nám obyčajným jedine tak chlpy, ale pri čítaní som mala pocit, že čoskoro aj mne vyrašia z lopatiek dáke krásne blanovité a mocné krídla draka.

Will a Jacinda je jeden z párov, ktorý mi naozaj sadol. No vlastne, niekedy mám pocit, že mne snáď sadne každý pár vo fantasy knihách, ktorý je iný ako ten čo tvorím ja a môj priateľ (Takže neobyčajné páry s dákymi "nenormálnymi" schopnosťami. Hltanie mečov sa neráta!). To viete, 5 rokov spoločného bývania je 5 rokov a aspoň v knihách môžem zažívať tú prvú lásko ako keby nanovo. Ale späť k Jacinde a Willovi. Naozaj sa mi páčilo, čo Will nevedomky dokázal spôsobovať Jacinde a jej vnútornému draki ak sa čo i len objavil. Ten opis toho, čo sa práve dialo v jej vnútri, bol naozaj kúzelný. Veľmi sa mi to páčilo a musím sa priznať, že mne osobne vyhovovalo, že Will sa v knihe objavoval tak často. Autorka ma ako keby prekukla a podávala mi pod nos presne to čo som chcela.

Naopak, čo sa týka opisu, ako vlastne taký druh draki vyzerá, bol pre mňa osobne nedostatočný. Doteraz vlastne neviem ako by som si mala Jacindu v draki forme predstaviť. Stále som sa snažila si vtĺcť do mozočku, že jej draki forma je vlastne drak ale z opisu vlastne plnohodnotným drakom nebola. Bolo to proste niečo medzi človekom a drakom a to si naozaj neviem predstaviť. Teda istú predstavu mám ale pre mňa osobne je nedostačujúca. Taká menšia nespokojnosť spočívala i v tom, že mne osobne by sa tento príbeh hodil viacej do obdobia dákeho stredoveku, trošku ma zo začiatku rušili scény s vrtuľníkom či autom, školou bla bla ale zvykla som si a potom mi to už vôbec neprekážalo. No a potom by som povedala, že kniha i keď sa začínala a i končila napínavo, jadro príbehu bolo dosť pokojné. Väčšina deja sa odohrávala na škole pekne v kľude. Myslím si však, že je to preto, že až v dvojke to začne byť napínavejšie, pôjde viac do tuhého. Prvý diel bol taký úvod. Dvojka bude jadro a trojka bude epický záver. Dúfam. Ale tak či tak toto sú úplne decentné záležitosti a kniha sa mi naozaj páčila.

Informácie o knihe:
Originálny názov: Firelight
Počet strán: 320
Väzba: pevná
Jazyk: slovenský jazyk 
Rok vydania: 2012
Vydalo: CooBoo
Cena: 11,99 €


Hodnotenie:
(také lepšie 4)11 komentárov

Kedysi som videla dosť zápornú recenziu na túto knihu a preto som sa do jej čítania radšej ani nepúšťala. A podľa anotácie mi to prišlo ako obyčajný, presladený príbeh, kde má dokonalé dievča spočiatku problémy, no potom všetkých zachráni a získa si svojho srdce milovaného. No zdá sa, že to predsa len stojí za prečítanie.
Pekná recenzia.

➳Heroines Never Fade

Reply

Ďakujem :)
No vieš treba si prečítať vždy viac recenzií, pretože jedna záporná ešte nič neznamená. Ale koľko ľudí toľko chutí no nie? :)

Reply

Mne tiež sadne každý pár vo fantasy :D a to romantiku nemám až tak rada..

Reply

Som vedela, že sa ti bude páčiť :D Veľmi podarená kniha, ale tiež mi tam trošku vadili, tie nie úplne podrobné opisy, ale potom som si to nejako skúsila domyslieť :D
GlitterCircus

Reply

Týjo, vypadá skvěle :). A fantasy já ráda, takže až bude více času ♥.

Reply

Teraz čítam dvojku a ako Jacinda ma tak trošku práve nasrala ale tak som len na začiatku :D

Reply

Ja som minulé Vianoce dostala všetky 3 diely a mne sa dosť páčili. Ešte ale stále nemám kúpenú tú novelu. Pekne si napísala o tej knihe :) :)

Reply

Je to naozaj dobrá séria kníh ktorá stojí za prečítanie. Neúplné opisy mi vôbec neprekážali lebo moja fantázua nepozná konca. Nemám rada knihy kde je vyslovene napísané čo a kto ma ako vizerať potom tie postavy berem úplne z ineho uhla pohladu. No vratim sa ktomu že táto séria ma distala ku knihám a za to som nesmierne vďačná. Ak vám možem doporučiť dalšiu úžastnú sériu kníh tam Vám odporúčam Školu Noci (ma síce 12 častí ale sú to tiež výborné knihy. Ako som už povedala odporúčam tieto knihy Draki. Prajem pekné čítanie :-) .

Reply

Zverejnenie komentára

♥ Keep calm, stay kawaii and leave comment ♥