Plants vs. zombies - The Game

Netopierkovia, ako som už spomínala v plánovaných recenziách , dostane sa mi do rúk komiks Plants vs. zombies, ktorý samozrejme budem recenzovať. Každý túto hru nepozná preto pri tejto príležitosti som sa rozhodla, že by som vám ju chcela tak trošku predstaviť aby ste vedeli o čo tak zbežne ide.

Tower defense hra Plants vs. Zombies vznikla v roku 2009 a bola vyvinutá a pôvodne i publikovaná spoločnosťou PopCap Games. V hre bránite dom pomocou rôznych druhov rastlín, aby sa zabránilo armáde zombie vstupu do domu a aby nezjedli váš mozog.
Hra získala pozitívnu odozvu od kritikov, a bola nominovaná niekoľkokrát na Interactive Achievement Awards. Pokračovanie hry Plants vs Zombies 2: It's About Time, vyšlo 15. augusta 2013 pre iOS.

Poďme teda na samotný gameplay...
V Plants vs. Zombies ako som už spomínala, umiestňujete rôzne druhy rastlín a húb, z ktorých každý má svoje vlastné jedinečné útočné alebo obranné schopnosti, okolo domu, aby zastavili hordu zombies, ktorí majú veľkú chuť na mozočky. Samozrejme ľudské. Hracia plocha alebo teda skrátene "ihrisko" je rozdelené do 5-6 horizontálnych pruhov, a až na vzácne (prekliate) výnimky, bude sa zombie pohybovať iba smerom k domu pozdĺž jedného jazdného (ako to inak napísať?) pruhu. Vaše náklady na výsadbu rastlín predstavujú maličké slniečka, ktoré môžu byť zhromažďované zadarmo ale pomalšie, pri úrovniach denných alebo výsadbou niektorých rastlín alebo húb, špeciálne na to určených. Väčšina rastlín môže útočiť, alebo sa brániť proti zombies iba v jednom jazdnom pruhu, v ktorom sú vysadené ale v neskorších úrovniach, hráči môžu zakúpiť rôzne upgrade-y. 
Hra začína na prednom dvore domu, a postupuje do nočných levelov, kedy je hra samozrejme náročnejšia. Ďalšími úrovňami sú napr. bazén alebo strecha domu. V každej úrovni sú zombies čím ďalej tým viac vynaliezavejší aby sa dostali do domu... Každý má totižto inú rýchlosť, toleranciu s útokmi rastliniek a niektorí majú dokonca brnenie. O týchto zombies a i o rastlinkách sa dočítate v Almanachu, kde sú vypísané prednosti a slabiny.

Myslím si, že takto by to aj stačilo, pretože vám sem pripájam video pre lepšiu predstavu.

Táto hra sa tvári, že je jednoduchá ale je to hnusná klamárka. Treba pri nej strategicky rozmýšľať a ak si myslíte, že každý level prejdete ako keby nič, tak ste na omyle. Určite sa pri niektorých potrápite ako ja a každý na svete, čo to hral. Ja mám túto hru veľmi rada, vždy sa k nej rada vraciam aj keď je už niekoľkokrát zdolaná. Preto pri komikse P vs. Z som neváhala. Je to proste jedna z tých vecí, ktorú musím jednoducho mať...

6 komentárov

Túto hru veľmi dobre poznám :3 najlepšia na nudu v škole ♥

Reply

Plants vs. Zombies je jedna z tých mobilových hier, čo stoja za to. Výborne zabaví počas nudy v škole či vo vlaku. Opísala si ju naozaj dobre, ani veľmi stručne, ani zdĺhavo a veľmi obsiahlo a pochopiteľne. Som zvedavá na ten komiks.

Reply

Už som o tom počula a keď sa budem nudiť určite to vyskúšam ... :)

Reply

Mega hra!!! :D hraji!!!! :D

Reply

Zverejnenie komentára

♥ Keep calm, stay kawaii and leave comment ♥