The Elite by Kiera Cass

Dnes pokračujem recenziou na druhý diel knihy Selekcia - Elita. Vzhľadom na to, že ide o pokračovanie a príbehy nadväzujú odporúčam si najskôr prečítať prvú recenziu (odkaz vyššie) aby ste vedeli o čo vlastne ide. Samozrejme ako vždy nič dôležité z deja neprezradím aby som vás o tieto momenty nepripravila.
Knihu mi venovalo vydavateľstvo ALBATROSMEDIA. Ďakujem!

Súťaž o srdce princa Maxona pokračuje a všetky baby čo čítali prvý diel a druhý nie, mám pre vás dobrú správu. Elita vôbec kvalitou príbehu nezaostáva za Selekciou. Dosť často sa stáva, že druhý diel je vždy ten najslabší z trilógie. Poznáte to... v prvej knihe sa s postavami zoznamujete, pomaličky sa dostávate do deja a jeho diania a všetko je pre vás také nové, takže sa z toho tešíte a užívate si zbližovanie dvoch hlavných postáv. Tretí diel tam vždy všetko vrcholí ale knihy v poradí druhé bývajú občas nezáživné. Samozrejme nie je to tak vždy a Elita sa našťastie takisto radí medzi výnimky. Tento diel je viac zameraný na Americino nerozhodné srdce. Stále tu visí vo vzduchu otázka, kto je pre ňu ten pravý. Aspen alebo Maxon? V Elite stúpa i napätie. Nie však kvôli vyraďovaniu ale kvôli stupňujúcim sa útokom rebelov. Sú čoraz agresívnejšie a za sebou zanechávajú čoraz viac ľudských obetí. Hlavné postavy sa v knihe už trošku viac rozvinuli. Maxon sa stal silnejším psychicky, zatiaľ čo America stále hľadá samú seba a to kam patrí nie však čo sa týka kasty. Stáva sa však odvážnejšou a snaží sa vzoprieť proti rozdeľovaniu ľudí na kasty.

Myslím si, že pre čitateľa nie je nič lepšie ako keď sa dokáže úplne vžiť do hlavnej postavy a príbeh ho udržuje v strehu. Mne, alebo lepšie povedané Elite, sa to znova podarilo a tak si i ja pokladám otázku, že koho by som si vybrala ja? Osobne viac nadržiavam Aspenovi ale tak isto ako America i ja som zmätená keď Maxon zamieša karty svojim nežným prístupom a pozornosťou ku svojej favoritke. Sama som takéto rozhodovanie zažila.. ale to zrejme mnohé z vás. Preto si myslím, že táto knižná séria je tak úspešná. Dokáže sa vám veľmi ľahko dostať pod kožu svojou jednoduchosťou a tým, že "presne viem ako sa America cítiš". Verila som, že Elita bude minimálne tak dobrá ako Selekcia a Kiera Cass nesklamala.

Kniha obsahuje aj prvú kapitolu z tretej knihy Prvá, ktorú som si samozrejme prečítala a spôsobila akurát tak strašné muky, že túto knihu si nemôžem prečítať teraz hneď. Neviem sa dočkať ako to celé dopadne a hlavne ako to dopadne s Americou. No a po knihe Prvá už len zostáva dúfať, že bude preložená i kniha The Heir, ktorej dej sa odohráva po 20 rokoch odvtedy čo sa America stala súčasťou Selekcie, no a potom ešte The Selection stories.


Informácie o knihe:
Počet strán: 312
Väzba: pevná s prebalom
Jazyk: slovenský
Rok vydania: 2015
Vydavateľstvo: CooBoo

Hodnotenie
4/5
  
6 komentárov

Tiež už mám prečítané, rovnako dobrá ako Selekcia :) :)

Reply
Anonymný mod

Už se nemůžu po této recenzi dočkat až si to přečtu =)
http://ggeek.blog.cz

Reply

No hlavne si nezabudni prečítať najskôr Selekciu ak si nečítala :D

Reply

Moc se těším na recenze, ty čtu u tebe nejraději :)
První knížka vypadá opravdu super, podle mého gusta :) Kouknu se na recenzi prvního dílu a uvidím, třeba si ji koupím..

Reply

Loved that books series so much!
Maybe we can follow each other? Just let me know!
xx
Sarah

Reply

Zverejnenie komentára

♥ Keep calm, stay kawaii and leave comment ♥