Monster High - Kniha ghúlovin


Ahojte, volám sa Monika a zbožňujem Monster High! Táto recenzia je venovaná všetkým, čo sa nehanbia priznať, že Monsterky sú jednoducho štýlové príšerky aj keď ich príbehy a dobrodružstvá sú dosť detské. Ale čo očakávate od príbehov určené pre deti?! Nemôžu byť predsa plné filozofických úvah. Takže ešte raz všetky fanúšičky Monsteriek pripravte sa na fantesákovú knihu: Monster High - Ghúlmošky Kniha ghúlovin.
Táto Monster High kniha je akýmsi dodatkom k prvým 4 príbehom Ghúlmošiek, Venus, Rochelle a Robeccy, od vydavateľstva CooBoo. Ako už obal knihy napovedá kniha je plná MH kvízov a hier a nehanbím sa priznať, že knihu som poctivo zaplnila mojimi nápadmi a vyplnila som takisto i kvízy. Ale aby táto recenzia bola pekne "uprataná" začnem ako zvyčajne anotáciou.

Recenzný výtlačok mi venovalo vydavateľstvo ALBATROSMEDIA. Ďakujem.Anotácia (preložila som ju do slovenčiny): Stretni sa svojimi ghúlmoškami a zapojte sa do neživota na MONSTER HIGH. Prelistujte sa knihou plnou ghúlovin, jekštudovňou alebo zamierte do katakomb. Napíšte desúžasné básničky, vymyslite fantesákové oblečenie a parádne mŕtvolné tance. Mimo iného si tiež konečne prečítajte Rochelline obľúbené Chrličie zásady slušného správania!

Ak sa niekde na svete nájde pravá Monster High fanynka, ktorá dosiahla plnoletosť, táto kniha jej aj tak určite nesmie chýbať na poličke doma. Mám 23 a aj tak som si túto knihu naozaj obľúbila. Niekto má rád krížovky a niekto ako ja (ak vôbec niekto taký je) detské doplňovačky a kvízy. Takáto Monster High kniha aktivít je už druhá v poradí, ktorú som si zaobstarala. Ako som spomínala vyplnila som kvízy, kniha dokonca obsahuje postup ako nakresliť domáceho maznáčika Robeccy, Pennyho, rôzne bludiská a čo som ja najviac ocenila a je to dôvod, prečo som po knihe tak túžila, je bonusový príbeh Robeccy a Chrličie zásady slušného správania. Kto čítal predošlé 4 knihy vie, že Robecca sa stále snaží nájsť svojho otca Hexicaha Steama. V tomto príbehu sa dozviete či sa jej to konečne podarilo. Kniha je naozaj krásne ilustrovaná, a ako aj predošlé 4 knihy, si i táto zachovala ten istý štýl kresieb. Navyše bola som veľmi milo prekvapená, že kniha je v pevnej väzbe a je robená presne tak aby vám doladila zbierku prvých štyroch kníh. Po pravde čakala som niečo ako "pracovný" zošit v mäkkej väzbe tak ako to bolo u ostatných Monster High aktivitách. Takže, táto kniha určite dostáva body k jej dobru. Neviem či môj blog navštevujú aj mamičky, ale pokiaľ máte doma malú fanúšičku Monsteriek a nerobí jej problém čeština, touto knihou ju určite potešíte. Ale ako vidíte, kniha môže potešiť aj "staré" capiny ako som ja. Kniha má príjemnú cenu (na konci článku sa dočítate koľko presne) čo je samozrejme jej ďalšie plus. 


Informácie o knihe:
Počet strán: 231
Väzba: pevná 
Z angl. originálu: Monster High - Ghoulfriends - Ghoul-it-yourself book
Jazyk: čeština
Translation: Miroslava Urešová, 2015
Copyright: 2014 Mattel, Inc. All rights reserved
Bežná cena: 7,99 €

Hodnotenie:
4/5
13 komentárov

Volám sa Simona a Monsterky sa mi páčia tiež. A táto kniha takisto. :) :)

Reply

No tak aby som nevyšla z kruhu... volám sa Lucia a Monster High poznám ale postavy vôbec nepoznám. Priznávam sa však, že mám jednu nálepku na zošite!

Reply

:D :D :D Dobre teda volám sa Alexa a myslím si, že Monsterky sa vedia obliecť lepšie ako ja samotná :D
a ešte k recenzii, ja ťa fakt obdivujem, že si vyberáš knihy, ktoré nevidím na každej druhej stránke.

Reply

Ako sa to uchytilo :D tak vitajte na dnešnej MH terapii!
Ďakujem.

Reply
Anonymný mod

Mám všetky 4 knihy doma a o tejto som vôbec nevedela, je už v predaji?

Reply

Na internete je už určite, nám na predajňu ešte neprišla.

Reply

Asi začnem aj ja čítať takéto knihy! :3

Reply

Videla som asi dva monster high filmy a nepacili sa mi. Ale uznavam ze keby som asi v tom veku co ich fanusicky tak ich zrejme milujem.

Reply

A ta zelenoruzova vyzera dobre dole na obrazku.

Reply
Anonymný mod

Monika ty zbuchneš dobrú recenziu fakt na všetko, máš môj obdiv :D tú knihu chcem :D Mia

Reply

Volám sa Katarína a tiež milujem monster high! Inak super recenzie! Je také príjemné vidieť, že baby nepotrebujú čítať knihy iba o vojnách alebo erotike. Viem, že dej nie je extrémne hlbokosiahajúci, ale postavy sú také krásne farebné (zbožňujem tú širokú paletu farieb pleti) a aj keď mám rada Barbie, veľmi oceňujem to, že každá postava má svoju históriu :) Abby a Ginafire sú neskutočne dokonalé :)

Reply

Tie dve mám tiež rada, práve minule som rozmýšľala, že najradšej mám práve tie vedľajšie Monsterky a nie tie hlavné. Sú už jednoducho okukané :)
Ďakujem :)

Reply

Zverejnenie komentára

♥ Keep calm, stay kawaii and leave comment ♥