Rozprávky nie sú iba pre deti.....

..... o tom vás presvedčí kniha Škola dobra a zla. Keď k nám táto kniha dorazila vedela som, že túto si proste musím prečítať. Vraví sa nesúď knihu podľa obalu ale vydavateľstvo Coo Boo zrejme presne vedelo čo robí, keď obálku nemenili. Je lákavá a pekná. Pôsobí tajomne a rozprávkovo zároveň. Okrem obalu však kniha ponúka i veľmi pekné ilustrácie ku každej novej kapitole a to najhlavnejšie - kvalitný príbeh.  No a neodpustím si jeden citát z knihy: "Pekná tvár neznamená pekné srdce." V tomto prípade to však platí. Krásny obal, krásny príbeh vo vnútri knihy. Škola dobra a zla je prvým dielom knižnej trilógie.


Soman Chainani je filmovým producentom a spisovateľom a je známy hlavne vďaka jeho knižnej trilógii, ktorej súčasťou je už spomínaná Škola dobra a zla. Ide tak o jeho knižný debut. Kniha si získala úspech v mnohých krajinách.

Škola dobra a zla môže pôsobiť príliš detsky. Nenechajte sa však tým odradiť. Nie je to vôbec tak. Kniha je pomerne drsná. Možno ste mnohí zvyknutí z iných kníh, že kamarátstvo je to najdôležitejšie. Tu je to však inak. Kniha je plná zrád a zaslepenosti. Je temná a určite tu nečakajte milé rozkošné víly s prútikmi či ukážkové správanie Popolušky. Zabudnite na to, čo ste o rozprávkach doteraz čítali alebo počuli. Teraz sa dozviete ako to naozaj funguje. Soman Chainani ponúka nový pohľad na rozprávkový svet. A úprimne? Tento pohľad mám naozaj rada.

Hlavnými postavami sú už spomínaná Sophie a Agatha. Dve kamarátky. Tieto kamarátky sa počas celého deja knihy vyvíjajú a mnohokrát vedia prekvapiť či zaraziť. Sú prepracované, a preto nečakajte fádnosť postáv, ktoré si počas celého deja zachovávajú svoje charakteristické správanie a časom začnú nudiť. A toto treba na každej knihe oceniť.

Čo ma hneď po otvorení knihy troška zaskočilo, bolo veľmi malé písmo. Časom som to však vôbec nevnímala no rozmýšľala som nad tým či to mladších čitateľov možno neodradilo. Mňa niekedy malé písmená od knihy odradia, resp. ju stále odkladám bokom. Lupu však nebolo treba, preto to ako nevýhodu nepokladám.

No a najväčšie plus je to, že cena knihy (u nás 11,99 €) vzhľadom na to ako je hrubá, je naozaj viac než dobrá. Škola dobra a zla sa jednoducho oplatí po každej stránke. Knihu som si mohla prečítať (a vy môžete tiež) vďaka www.albatrosmedia.sk, a už sa neviem dočkať zvyšných dvoch pokračovaní. Albatros je zárukou, že všetky knižné tituly budú preložené.

4 komentárov

Anonymný mod

Túto knihu naozaj zbožňujem!

Reply
Anonymný mod

Už sa neviem dočkať kedy vyjde druhý diel! Mia

Reply

Super kniha, dvakrát prečíatná

Reply

Zverejnenie komentára

♥ Keep calm, stay kawaii and leave comment ♥