Otázky - knihy

Najčastejšie otázky (a väčšinou sú i presne také isté) sú ohľadom kníh. Tak prečo nezačať túto rubriku práve knihami?

Začnem teda žánrom, ktorý mi je najbližší. Je to fantasy a krimi. Najviac kníh som prečítala práve tohto žánru ale vôbec sa nebránim ani knihám pre mládež.

Tu je mojich najobľúbenejších 6 (v skutočnosti je ich viac ale ak má kniha viac dielov spojila som to):

1. Trilógia o Mare Dyerovej

Čítala som zatiaľ iba prvé dva diely, pretože tretí ešte len teraz v novembri vyšiel, takže na preklad si počkám ešte. Kniha je o 16-ročnom dievčati menom Mara Dyerová, ktorá ako jediná prežila nehodu, pri ktorej zomreli jej dve kamarátky a priateľ. Mara stále vidí svojich mŕtvych kamarátov a nie len to. Vidí smrť ľudí naokolo iba chvíľu predtým ako sa to stane naozaj.

Túto knihu som najskôr odsúvala bokom a keď som sa k nej konečne dostala bola som ňou úplne pohltená. Hneď ako som začala čítať prvú kapitolu nemohla som sa od knihy odtrhnúť, pretože už hneď na začiatku to bolo mrazivé a temné. Drsné. No a koniec druhého dielu bol taký šok, že nemohla som uveriť a hnevalo ma, že nemôžem si hneď prečítať tretí diel. Knihy plánujem prečítať i v angličtine a určite si ich ešte raz prečítam, keď už budem mať doma všetky tri diely.

2. Škola dobra a zla

Škola dobra a zla je u nás nová kniha, takže druhý diel ešte u nás nie je a posledný diel ohlásil autor len tento mesiac, takže tak ako pri Mare aj tu sa ešte dosť načakám.

Škola dobra a zla je skôr detská kniha ale na to, že je detská je naozaj drsná. Škola dobra a zla je škola, ktorú navštevujú deti, ktoré každé 4 roky unesie riaditeľ školy aby sa stali buď zlými alebo dobrými rozprávkovými hrdinami ako napr. Rapunzel alebo Snehulienka. Do takejto školy sa dostanú aj kamarátky Sophie a Agatha. Sophie vždy túžila byť princeznou a vedela, že dnes bude určite tou, ktorú riaditeľ unesie do Školy dobra. Do Školy dobra sa však dostane Agatha, ktorej každý v dedine predpovedal budúcnosť v Škole zla. Agatha sa snaží dostať Sophie domov, pretože má o ňu strach, avšak Sophie je zaslepená a spraví hocičo aby sa stala princeznou a získala si tak srdce svojho princa. A keď píšem, že hocičo, tak fakt hocičo. Preto je to tak drsné.

3. Séria o Emily Strange

Na obrázku chýba ešte posledná kniha, takže dokopy sú 4. Tieto knihy sú skôr detské ale Emily je proste dievča, ktoré neznáša všetkých a všetko. Okrem teda svojich 4 mačiek.

Je šialená vynálezkyňa a takisto i jej vynálezy sú šialené. V druhom diele napr. vyrobí svoj klon, ktorý ju neskôr chce zabiť. V treťom diele cestuje časom a dostane sa do viktoriánskeho obdobia atď. Štvrtý som ešte nečítala pretože si ho stále šetrím na časy keď už v kníhkupectve robiť nebudem. Ale určite bude super ako ostatné diely. Naozaj som sa na nich nasmiala. Rada by som si to prečítala aj v angličtine, pretože tie jej vtipné hlášky sú určite originál ešte lepšie.

4. Kniha bez názvu (samozrejme od anonyma)

Kniha bez názvu ma najprv zaujala preto, že je bez názvu a i autor je neznámy. No aj tak sa niekto rozhodol tú knihu vydať.

V americkom meste Santa Mondega je najvyššia kriminalita. Nikoho to však netrápi. Netrápi ich ani, že každých 5 rokov sa tu opakuje zatmenie slnka. A navyše pri poslednom zatmení tu začal vyčíňať vrah, ktorý plánuje ďalšiu "akciu" pri takejto príležitosti. Detektív Miles Jensen je doslova posadnutý aby prípad vyriešil a presvedčil skeptických kolegov, že v tomto mestečku ide o sprisahanie síl zla.

Knihu som prečítala len tak na jedno posedenie, a je to zatiaľ najlepšia kniha akú som dostala do daru. Samozrejme ak nerátam tie o dinosauroch.5. Bez rozlúčky

Obal knihy je dosť výstižný. Zobudíš sa. Dom je prázdny a tvoja rodina zmizla. To ej základ tejto knihy. Dcéra, ktorá sa pohádala s otcom ide nahnevaná spať. Tuším mala vtedy 14. Keď sa však zobudí zistí, že jej rodina zmizla.

Cynthia už ako dospelá ešte stále býva blízko rodičovského domu a jej posadnutosť zistením, prečo jej rodina zmizla a ju nechali tam, ohrozuje jej manželstvo. Neskôr však Cynthia dostane záhadný dar a v jej okolí sa začnú diať veľmi podozrivé udalosti. Cynthia je čím ďalej tým viac presvedčená, že nejde o náhodu a po prvom nájdenom tele je jasné, že jej minulosť je ešte záhadnejšia.

Naozaj mrazivý thriller a to rozuzlenie je jedno z najlepších rozuzlení aké som kedy čítala. Ani od tejto knihy som sa nevedela odtrhnúť a v škole som ju čítala tajne pod lavicou.

6. Pomsta

A dostávam sa k poslednej knihe, do ktorej som nevkladala až tak veľké nádeje ale môj ujo mi ju podával s tým, že neoľutujem. Veru, neoľutovala som.

Keby bol Danny Cartwright požiadal o ruku Beth Wilsonovú o ruku čo len o deň neskôr, neuväznili by ho a neobvinili z vraždy jeho najlepšieho priateľa. A ak sú svedkami obžaloby právnik, obľúbený herec, aristokrat a uznávaný podnikateľ, kto by veril jeho verzii priebehu udalostí?

Ako už názov napovedá Danny sa bude chcieť za toto pomstiť. A ja jednoznačne s ním súhlasím a má moju plnú podporu!

Tak a toto by boli asi moje naj knihy, samozrejme ešte sa to môže zmeniť a môže niečo pribudnúť, pretože všetky knihy sveta som ešte neprečítala. Hádam raz...2 komentárov

Nepoznám ani jednu.... Zo žiadnou som sa ešte nikdy ani len nestretol..

Reply

Pre teba ako chlapa by boli asi lepšie tie posledné 3 :)

Reply

Zverejnenie komentára

♥ Keep calm, stay kawaii and leave comment ♥